Poradna NATINOR

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7


 

NATINOR 06/07/2007 00:09:01
Ivanko, v každém případě bych Vašeho nového ošetřujícího lékaře informovala o předchozí diagnóze jeho kolegy a potížích se slinivkou. Onemocnění ledvin totiž se zánětem slinivky může úzce souviset. Při horším postižení slinivky může dojít k velkému uvolnění produktů zánětu a postižení dalších orgánů, hlavně jater a ledvin. Ivanko, v žádném případě Vás nechci strašit ani \"malovat čerta na zeď\". Avšak je důležité, být opatrný. Proto určitě s lékařem spolupracujte, nechte provést navrhovaná vyšetření a o všem jej informujte. Srdečné pozdravy posílá Zlata B.
 

NATINOR 05/07/2007 23:56:14
Lenko, skvrny na zubech se mohou tvořit v důsledku odvápnění, dalším důvodem vzniku skvrn je např. nadměrné množství fluoridu (ale to u psů zřejmě nepřichází v úvahu), rovněž antibiotika mohou změnit barvu chrupu (pokud Vaše štěňátko již bylo antibiotiky léčeno). Osobně bych se přikláněla k první výše zmíněné příčině - k nedostatku vápníku. Doporučuji Vám přidávat pejskovi do potravy vápník, nejlépe ve formě kalcium-citrátu, výborné zkušenosti máme i s minerálním doplňkem pro štěňata GELACAN BABY (najdete jej na www.orling.cz). Hodně zdravíčka Vám oběma přeje Zlata B.
 

NATINOR 05/07/2007 23:42:18
Karin, Endiaron je střevní dezinficiens, což znamená, že dokonale vyprovodí ze střev všechny nevítané mikroorganismy: bakterie, prvoky, kvasinky, plísně. Doba užívání by neměla být kratší, než 2-3 dny, ani když se zdá, že je vše v pořádku: škodlivé mikroorganismy totiž mohou ustoupit jen dočasně a přitom zůstávají stále na místě; když účinná látka (cloroxin přestane působit), znovu se mohou přemnožit a škodlivě působit. Důležitou součástí léčby průjmu je dieta. Začněte podávat rozvařenou rýži s mrkví, maximálně zvlhčenou netučným vývarem s drůbežího masa. Až se mu stolice začne upravovat k normálu, můžete přidat kousky bílého drůbežího masa, nabídněte pejskovi strouhaná jablíčka či banán. Dbejte na to, aby štěňátko dobře pilo - při průjmech psy ohrožuje dehydratace - zejména štěňátka se rychle odvodní. Můžete pejskovi podat i černý čaj oslazený Glukopurem (po kávových lžičkách přímo do tlamičky). Až se trus normalizuje, přidávejte do krmení pomalu granule, pozvolna pak přejděte na původní stravu. Karin, možná pejskovi nevyhovuje současná skladba krmné dávky. Pro informaci nahlédněte na naše webové stránky do tématu \\\"Krmíme\\\" a \\\"Granule\\\" - nejdete je v hlavním menu pod tlačítkem \\\"JAK TO DĚLÁME\\\". Pokud i přes nasazenou dietu bude průjem u štěněte přetrvávat, vezměte malého k veterinárnímu lékaři. Srdečně zdraví Zlata B.
 

NATINOR 05/07/2007 23:32:09
Vladěnko, zkuste posílit celkovou imunitu organismu pejska - vynikající zkušenosti máme s enzymatickým preparátem Wobenzym (k dostání v lékarně bez předpisu). Na zanícené, špatně se hojící rány používáme Tea Tree olej - do malého množství čisté vlažné vody nakapejte několik kapek, promíchejte a tímto roztokem ránu omývejte. Můžete i na několik minut přiložit kosmetický tampón namočený v roztoku jako obklad. Při ošetření se snažte odstranit (jemně a šetrně) hnis a nečistoty. Tea Tree olej je nejsilnějším širokospektrým přírodním antiseptikem, působícím proti choroboplodným zárodkům. Má silnou schopnost pronikat do poškozených tkání. Můžete jej používat dlouhodobě, protože nedráždí ani nepoškozuje zdravou tkáň. Myslím si, že by Vašemu kokříčkovi mohl pomoci. Srdečně zdraví Zlata B.
 

Ivana 05/07/2007 16:57:40
Dobrý den Zlato, ještě jednou bych Vás chtěla poprosit o radu, 1.7.07 jsem tady psala ohledně našeho jorka a slinivky břišní. Dnes jsme byli na porovnání u jiného veterináře,který nás původně ošetřoval.Dělal mu ultrazvuk a zjistili jsme, že má pejsek zavodněné břicho a to způsobuje jeho přibývání na váze. Doporučil nám, abychom si nechali z moči a krve udělat testy na kreatinin a tím se zjistí, zda má v pořádku ledviny co se týče propustnosti. Ale o slinivce skoro vůbec nemluvil, tak tedy již opravdu nevím. Prosím poraďte a napište svůj názor, budu moc ráda. Děkuji Ivana ivana.rydlova@post.cz
ivana.rydlova@post.cz

Lenka 04/07/2007 16:17:29
Dobrý den. Máme 9 měsíční štěňátko Bernského a nedávno se mu na zubech udělaly nějaké hnědé mapky. Nevím, co mu může chybět. Děkuji
lenka.brumovska@email.cz

Karin 04/07/2007 11:20:11
Dobrý den, máme jorkšírského teriéra 9 měsíců starého. Od včerejška má stále průjem, není takový čiperný jako obyčejně. Zkusila jsem mu dát 1/2 endiaronu, ale stále je takový nějaký slabý. Mám jít raději k lékaři. Děkuji,.
karin_v@email.cz

NATINOR 03/07/2007 20:46:24
Dobrý večer, Lucko. Německá doga je plemeno s vynikajícím, bezproblémovým vztahem k dětem a při správném vedení i k ostatním zvířatům. Přestože - nebo právě proto - že je doga milující, citlivou a laskavou bytostí, v rodině nekonfliktní společník, potřebuje být vedena člověkem, který psům alespoň trošku rozumí. Při nesprávném přístupu je velmi snadné zranit její duši. Povaha dogy není typicky \"psí\", u dogy nepochodíte s vojenským drilem, křikem a tělesnými tresty. Všechny chyby v přístupu od svého majitele si dlouho pamatuje. Navíc je to plemeno, které vyniká mohutností a silou. Psovod musí být schopen svého psa dokonale ovládat. Pokud to nedokáže hlasem (a jsou v životě situace, kdy se \"rozvášní\" i ten nejvychovanější pes) musí být schopen psa udržet. Vaší sestřičku neznám, ale pochybuji, že je ve svých 14-ti letech schopna nejen fyzicky, ale zejména psychicky být dobrým, autoritativním vůdcem německé dogy. Doporučovala bych pro začátek plemeno (německý ovčák, border kolie, retriever...), které jí pomůže získat potřebné kynologické dovednosti a zkušenosti a až bude starší a připravenější, nic nebrání tomu, aby spojila svůj život s dogou. Srdečně zdraví Zlata B.
 

Vlaďka 03/07/2007 17:40:59
Ráda bych se zeptala jak pomoci pejskoví- kokršpaněl, okolo tlamy se mu dělá hnisavá oblast. Vaterinář říkal, že buď je možno operovat( ale vzledem k věku( 14 let)to moc nedoporučuje. Mastičky nepomáhají. Díky
zavkom@seznam.cz

Lucka 02/07/2007 14:05:01
Dobrý den mam tu na vás prozbu chci se zeptat chci sví mladší sestře koupit psa a ona si hrozdně přeje Německou dogu tet jí bude 14let ale váží jen 45kg myslíte že má šanci takového psa udržet a že ho dokáže vycvičit ???? Prosím odepište mi je to moc naléhavé děkuji přeji krásný den.
1lucik13@seznam.cz

Lucka 02/07/2007 14:02:05
Dobrý den mam tu na vás prozbu chci se zeptat chci sví mladší sestře koupit psa a ona si hrozdně přeje Německou dogu tet jí bude 14let ale váží jen 45kg myslíte že má šanci takového psa udržet a že ho dokáže vycvičit ???? Prosím odepište mi je to moc naléhavé děkuji přeji krásný den.
1lucik13

NATINOR 01/07/2007 23:01:03
Klárko, s návykem psů na domácí wc nemám žádné zkušenosti. Jsem toho názoru, že každý pes je schopen naučit se čistotě a venčit se venku. Žádná psovitá šelma se v dospělosti, pokud je zdravá, nevyprazdňuje ve svém doupěti. Podle mne jste to vzdali příliš snadno a brzo. Nácvik je velmi jednoduchý - po každém jídle, po každém spánku musí štěně ven. A je venku tak dlouho, dokud se nevyprázdní. Potom následuje velká pochvala a odměna. Pejsek musí dozrát - vědomé ovládání svěračů nastupuje u psů až kolem 6. měsíců věku. Do té doby musíte s nehodami doma počítat. Nejdůležitější je Vaše důslednost a trpělivost. Na psa nekřičte ani jej netrestejte. Soustřeďte se na vytvoření pozitivní vazby mezi Vámi a štěnětem. Za loužičky doma jej ignorujte, za to venku jej chvalte, nebojte se přehánět, dejte mu najevou svou radost. Odměňujte. Štěně časem pochopí, co je pro něj výhodnější a začne se podle toho chovat. Záchod pro psa doma není řešení. I když je to jorkšír, stále je to pes. Neberte mu jeho přirozenost jenom proto, že je malý. Jorkšírci jsou chytří a zvídaví, bystří psi. Při správném přístupu jej všechno naučíte. Musíte jen chtít - především Vy sama. Hodně štěstí přeje Zlata B.
 

NATINOR 01/07/2007 22:47:20
Dobrý večer, Ivanko. Váš pejsek zřejmě onemocněl zánětem slinivky břišní. Jeho nepřirozený postoj je způsobený bolestivostí břicha. Pro jeho uzdravení je velmi důležité přísné dodržování diety, někdy je vhodná hladovka. Při krmení totiž dochází k dráždění slinivky. Proto na dietu úzkostlivě dbejte, aby nedošlo k poškození slinivky. Ivanko, vím, že Vás to velmi trápí, ale onemocnět mohou i mladí psi. Na to, co bylo příčinou Vám při nejlepší vůli odpovědět nemohu. Úspěšnost léčby závisí hodně na tom, jak budete se svým ošetřujícím lékařem spolupracovat, jak dalece zánět slinivku a ostatní orgány pejska ohrožuje, jak silná je jeho imunita. Reakce organismu na onemocnění bývá velmi individuální. Obecně je ale u mladých zvířat velká šance na to, že boj s nemocí zvlládnou dobře. Hodně štěstíčka přeje Zlata B.
 

Klára 01/07/2007 22:37:34
Dobrý den, máme doma 3 měsíční štěňátko jorkšírka a pořád se nám tak nějak nedaří ho naučit močit na wc. Venku se vůbec nevyprázdní tak jej učíme močit na domácí wc, ale pořád močí po celém pokoji a do wc vůbec. Měla byste pro nás nějakou radu jak jej močení na určené místo naučit? Nebo nejlépe jak jej naučit močit venku? Děkujeme za radu.
KlaraPribylova@seznam.cz

NATINOR 01/07/2007 22:26:55
Dobrý večer, Petře. Staří psi mají citlivé zažívání, už jim dělá potíže bez problémů zpracovat ve střevech potravu, kterou v dobách své nejlepší kondice přijímali bez problémů. Krmivo pro pro staré psy by mělo být lehce stravitelné, kvalitní, se správným poměrem bílkovin a tuků, bohaté na vitamíny, s dostatečným množstvím minerálních látek a vlákniny. Tyto požadavky splňují například granule super-premiové kvality s označením Mature či Senior. Vaše feňulku může trápit nadýmání, či lehká forma zácpy. Pokud je jinak v pohodě, vyvarujte se hrubých chyb v krmné dávce (kosti, zbytky od stolu atd.). Pokud krmíte vařenou stravou, dbejte na kvalitu (rýže s masovým vývarem a se zeleninou, kvalitní drůbeží maso, těstoviny, ryby) a přidávejte vitamíny (vhodné pro psí seniory Vám nabídnou ve specializovaných obchodech) včetně vitamínu C (ve formě kapslí Cetebe, 1x denně 500mg). Pokud by obtíže přetrvávaly i nadále, vezměte feňulku k Vašemu veterináři. Srdečně zdraví Zlata B.
 

NATINOR 01/07/2007 22:11:05
Ilonko, Váš dotaz obsahuje velmi málo informací. Kromě toho, že vím, jakou má stolice barvu, už jsem se nedozvěděla, jestli to není průjem, jak fenka přijímá potravu, jestli je veselá, v kondici atd. Takže musím odpovědět velmi obecně - v podstatě existuje jednoduchá rovnice - kvalita stolice je přímo úměrná kvalitě krmiva. Takže trus fenky může zabarvovat některá ze složek potravy, setkala jsem se například s tím, že když byl pejsek převáděn z nekvalitních granulí (typu Jednota-levně) na granule superprémiové kvality, měla jeho stolice zelenou barvu. Je také možné, že má holčička ve střevech nějakou infekci, která kvalitu stolice ovlivňuje. Ilonko, pokud je ovčanda jinak v naprosté pohodě, mějte ji pod dohledem, kdyby se Vám něco nezdálo či se holčina zhoršila, navštivte veterinárního lékaře - nejlépe i se vzorkem zelené stolice. Krásný večer přeje Zlata B.
 

NATINOR 01/07/2007 21:53:52
Dobrý den, Jirko. Váš dotaz na optimální léčbu osteosarkomu by měl zodpovědět veterinární lékař - to já nejsem. Vzhledem k tomu, že pejsek je obřího plemene a již v seniorském věku, předpokládám, že Vám lékař navrhne léčbu konzervativní. Radikálnější chirurgický zákrok - amputace postižené přední končetiny - je nutné vždy velmi dobře rozvážit. Nakolik je přínosem pro zkvalitnění života pacienta. Obecně záleží na tom, jak daleko již rakovina postoupila (pokud již existují metastáze v měkkých tkáních a orgánech - zejména plicích) a navíc, mohutný pes obřího plemene dlouho nevydrží extrémní zátěž zbývajících končetin po amputaci. Na Vašem místě bych postup detailně konzultovala s ošetřujícím lékařem, volila bych léčbu cytostatiky a zaměřila se na posílení pejskovy imunity. Vím, je to velmi těžké přijmout, ale pravdou je, že prognóza u onemocnění osteosarkomem bývá nepříznivá. Mnoho sil Vám oběma ze srdce přeje Zlata B.
 

NATINOR 01/07/2007 21:40:22
Míšo, pokud štěňátko trpí průjmem, musíte v první řadě nasadit dietu a pokusit se mu zažívání upravit. Začněte podávat rozvařenou rýži s mrkví, maximálně zvlhčenou netučným vývarem s drůbežího masa. Až se mu stolice začne upravovat k normálu, můžete přidat kousky bílého drůbežího masa, nabídněte pejskovi strouhaná jablíčka či banán. Dbejte na to, aby štěňátko dobře pilo - při průjmech psy ohrožuje dehydratace - zejména štěňátka se rychle odvodní. Můžete pejskovi podat i černý čaj oslazený Glukopurem (po kávových lžičkách přímo do tlamičky). Až se trus normalizuje, přidávejte do krmení pomalu granule, pozvolna pak přejděte na původní stravu. Míšo, možná pejskovi nevyhovuje současná skladba krmné dávky. Pro informaci nahlédněte na naše webové stránky do tématu \"Krmíme\" a \"Granule\" - nejdete je v hlavním menu pod tlačítkem \"JAK TO DĚLÁME\". Pokud i přes nasazenou dietu bude průjem u štěněte přetrvávat, vezměte malého k veterinárnímu lékaři. Srdečně zdraví Zlata B.
 

NATINOR 01/07/2007 12:34:18
Orinko, krev v moči je signálem, že něco není v pořádku. Vaše štěňátko se mohlo nachladit, může to být projev močových kamenů, nebo zánětu ledvin či močového měchýře. V každém případě je nutné poradit se s veterinárním lékařem o následné léčbě. Vezměte svého chlupáčka k lékaři, čím dříve zjitíte pravou příčinu, tím bude mít pejsek větší šanci na rychlé uzdravení. Hodně štěstí přeje Zlata B.
 

NATINOR 01/07/2007 12:25:53
Dobrý den, Katko. Při nejlepší vůli Vám nemohu napsat, jak dlouho bude Váš kamarád s vrozenou srdeční vadou žít. Záleží na tom, jak vážná vada to je, jak bude jeho organismus reagovat na léčbu, jak rychle se bude onemocnění srdce zhoršovat.... Na toto všechno Vám může dát odpověď ošetřující veterinární lékař. Vím, je to smutné, když pejsek onemocní. Bohužel, vrozené vady nemusí být patrné na štěňátku ihned, mohou se projevit i později, což je zřejmě Váš případ. Kačenko, myslím si, že pokud budete spolupracovat se svým veterinářem, pravidelně pejska vodit na kontroly, podávat léky a zvířátko šetřit, zcela jistě můžete dopomoci zpomalení nemoci. I s nemocným srdíčkem může Váš kamarád žít ještě mnoho let. Musíte ale o jeho srdce pečovat. Zpomalte jeho životní rytmus, choďte na kratší nenáročné vycházky, nevystavujte je stresovým situacím. Když bude přes den příliš horko, přesuňte vycházky na brzké ráno či podvečer. Krmte jej kvalitní, lehce stravitelnou potravou. Zkrátka dbejte o co nejnižší zátěž, nedovolte aby prochladl, nechte pejska hodně odpočívat. Mnoho štěstí přeje Zlata B.
 

NATINOR 01/07/2007 12:10:00
Miško a Moniko, chápu, že je pro vás akné problém, ale naše poradna je určena pro majitele psů. Péči o pleť s akné vám, děvčata, pomůže vyřešit kosmetička nebo kožní lékař. Mějte se hezky. Zlata B.
 

ivana.rydlova@post.cz 01/07/2007 09:45:38
Dobý den, máme 2 letého yorkšírského teriéra a zjistili jsme u něj problémy s ledvinami a slinivkou. Pejsek má nafouklé bříško, je více unavený, chodí přikrčeně. Když jsme byli u veterináře, vzal mu krev, která byla relativně v pořádku a moč, která již byla horší, měl zvýšené hladiny cukru, fosforu a draslíku. Dostali jsme přísnou dietu, suché granule a konzervy dietní s antibiotiky (Baytril flavour). Chtěla jsem se zeptat, jaká je úspěšnost léčby u tak mladého pejska a jak je možné aby měl tyto problémy v tak mladém věku. Před týdnem jsme pejske koupali venku a mohl třeba nachladnout, ale to jsou jen spekulace. Prosím pomozte, předem děkuji za odpověď.
ivana.rydlova@post.cz

Petr 30/06/2007 22:45:01
Dobry vecer mam fenku jezevcika je ji 10 let pred 3 dny se ji zniceho nic nafoukne bricho ma ho dost tvrde a ma teply cumak chut k jidlu ma prujem nema po nejake dobe to prejde a pak se to vrati tak nevim jestli mam jeste chvily pockat nebo jit k veterinari jestli mi muzete poradit budu moc rad diky moc
petrjaja@seznam.cz

ilona 30/06/2007 21:24:50
Dobrý večer,mám 4 letou fenku něměckého ovčáka a zjistila jsem,že má zelené výkaly.Můžete mě prosím pomoci.Děkuji.
i.pospisilova@centrum.cz

jirka 30/06/2007 19:44:16
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na optimální léčbu osteosarkomu humeru témeř 8-letého psa obřího plemene.
ozbornek@seznam.cz

michaela 29/06/2007 15:51:15
dobry den potrbovala bych poradit mam 3 mesice stare stene rasa labradorsky retvivr a uz od doby kdy jsme si ho privezli domu ma prujem davam mu ryzi granule kolinka a konzervu s kurecim masem a potrebovala vedet co mam delat aby prestal mit prujem nasledanou a dekuji
MUMINEKD@seznam.cz

Orina 29/06/2007 08:13:58
Dobrý den mám fene čku jorkšírka jsou jí 4měsíce a má občas krev moči a průjem jak moc je to vážne jinak se chová normálně děkuji za odpověď.
orina7@volny.cz

Katka 28/06/2007 10:56:11
Dobrý den, prosím radu. Mám 3 letého yorkshíra.Včera mu zjistili vrozenou srdeční vadu.Má brát denně prášky Vetmedin. Jsem z toho dosti špatná. Prý se tím zpomalí problém který je, ale vůbec nevím jak dlouho i za té nejlepší péče se mohou dožít. Milujeme ho jak člena rodiny. Beník je čistokrevný a vůbec jsme toto nepředpokládali. Uděláme pro něj cokoli ale mám strach aby se jeho stav rapidně nezhoršoval. Jediný problém má zatím ten, když má radost začne chroptit. Díky za radu
katerina.paluskova@vzp.cz

Míša 28/06/2007 10:40:03
Dobry den moje kamoška ma problém s akné které se projevuje červenými tečkami chtěla by ji pomoct jak se toho zbavit poradíte mi děkuji Miška
dejmipusu@centrum.cz

Monika Adamcová 28/06/2007 10:35:30
Mam problem s akné co mam dělat aby pupínky zmyzeli děkuji a prosím ozvěte se co nejdřív Monika
adamcova_monika@centrum.cz

NATINOR 27/06/2007 21:57:23
Lucinko, fenečka trpí alergickou reakcí, která se postupně stupňuje v závislosti na počtu bodnutí a množství hmyzího jedu, který se jí do organismu dostal. Otok způsobuje histamin - látka, která se vyskytuje v některých bílých krvinkách a v ostatních orgánech. Při alergické reakci dochází k jeho nadměrnému uvolnění. Na tyto potíže existují léky - antihistaminika. Je jich hned několik druhů (CLARITINE, ZYRTEC, LOTANAX, PROTAZIN, DITHIADEN....) některé jsou volně prodejné, jiné na předpis. Doporučuji Vám kontaktovat lékaře, aby pro Vaší holčičku určil ten nejvhodnější preparát. My pro tyto případy používáme DITHIADEN - ten je ovšem na předpis, ordinuje nám jej náš pan doktor. Místo vpichu - pokud jej najdete můžete lokálně ošetřit Fenistil gelem proti hmyzímu bodnutí a na otok přikládat studené obklady. Hodně zdravíčka přeje Zlata B.
 

NATINOR 27/06/2007 21:43:30
Dobrý večer, Luki. Na přikrmování štěňat používejte zásadně pouze sušené psí mléko (kozí mléko není príliš vhodné, svým složením je určeno býložravcům). Tímto můžete začít přikrmovat ihned, jak budou maličcí potřebovat. Tyto mléčné náhražky vyrábí několik firem a není problém je koupit u veterinárního lékaře či ve specializovaných obchodech. My máme nejlepší zkušenosti s mlékem značky Bosch a Royal Canin. Srdečně zdraví Zlata B.
 

Lucie 27/06/2007 12:16:21
Dobrý den mám takový malý dotaz. Naší čtyřměsíční fenku Německého ovčáka už po druhé něco píchlo do hlavy. Poprvé ji opuchly oči a do 24 hodin se to spravilo a teď po druhé ji otekla celá hlava. Co s tím pokud se to stane znova? Jít k veterináři nebo existuje nějaké jiné ošetření?
 

Luki 27/06/2007 09:16:19
Dobry den, mel bych dotaz od jakeho stari se muzou stenata prikrmovat treba kozim nebo umelym stenecim mlekem ? Kdzy ma matka malo ? dekuji
Luki@seznam.cz

NATINOR 26/06/2007 22:24:13
Dobrý večer, Andreo. Zvýšený zápach při hárání je normální. Každá fenka je v tento čas cítit, zejména v období ovulace - tj. ve stádiu, kdy se krvavý výtok mění na slámově žlutý a jeho intenzita slábne. Myslím si, že se tímto nemusíte nijak zvlášť znepokojovat. Po ukončení říje by se vše mělo vrátit do normálu. Srdečně zdraví Zlata B.
 

Jarošová Andrea 26/06/2007 21:52:08
Dobrý den,chtěla bych se zeptat a poprosit o radu.Mám 7dmi měsíční fenku yorksíra ted je to třetí týden co hárá,krvácení je už velmi slabé skoro žádné,mě ale znepokojuje,zvláštní zápach z jejich pohlavních orgánů,Zápach je cítit rybynou,fenka je velmi čistotná a i po vykoupání se nic nemění.Je to u hárání normální nebo se jedná o nějaký druh kvasinek? Předem děkuji za odpověd
andi.ja@seznam.cz

NATINOR 26/06/2007 21:49:57
Sabinko, vynikající zkušenost mám s enzymatickým preparátem WOBENZYM. Používáme jej při podpoře rekonvalescence psů po chirurgických zákrocích, podáváme jej feňulkám na zotavenou po těžkém porodu a v zimním období pro posílení imunity naší seniorce. Vžy byl mým psům jen ku prospěchu. Z mého hlediska má jedinou nevýhodu - poměrně vyšší cenu. K dostání je v lékárnách bez předpisu. Wobenzym je nutné užívat nalačno v dostatečném odstupu od jídla - to znamená alespoň 30 min. před jídlem a nejméně 2 hodiny po jídle. Nesprávné užívání snižuje účinek léku. Ve Vašem případě bych doporučovala konzultovat jeho použití pro pejska s ošetřujícím lékařem, vzhledem k tomu, že užívá i jiné léky, i když nežádoucí interakce Wobenzymu s jinými současně podávanými léky není známa (dokonce při použití antibiotické léčby u různých zánětů zvyšuje její účinnost). Moc držím palce!! Zlata B.
 

Sabina 26/06/2007 10:05:17
Dobrý den,paní Zlatko.Děkuji moc za odpověď a prosím ještě o jednu radu,nemáte zkušenosti s nějakým dobrým preparátem na posílení imunity.Na ceně opravdu nezáleží,mám strach aby to oslabené tělíčko nebylo moc náchylné.Veterinář doporučí,ale jen to co prodává on je skutečně dobré.Už jsem se několikrát takhle spálila.Děkuji moc za odpověď.Pěkný den přeje Sabina.
sabka27@seznam.cz

NATINOR 25/06/2007 21:36:08
Lucinko, nácvik správného venčení je velmi jednoduchý - po každém spánku, po každém jídle musí štěně ven. Po vykonání potřeby velmi chválit a odměňovat, nehody doma ignorovat, v žádném případě na štěně nekřičet, absolutní tabu je používat fyzické tresty. Tuto problematiku jsme v naší poradně podrobně probírali již mnohokrát - zalistujte proto, prosím, do starších příspěvků. V každém případě je nutné soustředit se na budování pozitivních vazeb mezi Vámi a novým štěňátkem. Buďte hlavně klidná a trpělivá. K vědomému ovládání tělesných svěračů musí štěňátko dozrát. I když se to nemusí zdát, jedná se o poměrně složitý proces, který zahrnuje vyzrávání tělíčka i psychiky. Lidským dětem to trvá 3 roky, než si samy řeknou na toaletu, dogátka jsou o \"něco\" rychlejší, nicméně do šěsti měsíců věku musíte s nehodami počítat. Co se týká \"čůracích deček\" - nemyslím si, že by byly na něco dobré. Neučte psa, že může močit v bytě - byť na vymezeném místě. Začněte hned od nácviku správného venčení mimo obytný prostor, ušetříte si tak dost práce i času. Žádná zdravá dospělá psovitá šelma nevykonává potřebu ve svém doupěti. To, že lidé z vlastní pohodlnosti budují doma svým psím mazlíčkům různé \"záchůdky\" je podle mně proti psí přirozenosti. Ať je pes malý, střední nebo velký, každý je v dopělosti schopen udržovat čistotu, pokud je fyzicky i duševně zdráv. Srdečně zdraví Zlata B.
 

NATINOR 25/06/2007 21:17:38
Dobrý večer, Sabinko. Je velmi důležité, aby pejsek byl pod neustálou kontrolou lékaře. Jsem ráda, že došlo ke zlepšení, i když malému. Musíte být trpělivá a dát lékům šanci. V každém případě pokračujte v podávání Pankreolanu a ostatních naordinovaných léků. Pokud lékařka zjistila podrážděné střevo, požádejte ji o biochemická stanovení (pokud je již nemáte hotová), aby jste určily společně příčinu střevního zánětu. Probíraly jsme spolu, že pejsek nepřijímá samotné granule, pouze ochucené. Je dost dobře možné, že jeho střevu nesvědčí v současné situaci míchání obou diet - vařené a granulované. Zkuste tedy podávat pouze jednu z nic - ve Vašem případě tedy tu vařenou dietní stravu. Postpujte důsledně podle dietního plánu. Krmte v maličkých dávkách, ale často. Pokud nezabere ani toto opatření, doporučovala bych Vám kontaktovat specializované klinické pracoviště. Ze srdce ráda bych pomohla více, ale nejsem lékařka, na tak závažné onemocnění nestačím. Držím palce a moooc pozdravuji. Zlata B.
 

Lucka 25/06/2007 19:53:07
Dobrý den paní Zlatko, chtěla jsem se Vás zeptat na radu ohledně odnaučení štěňátka čůrání v bytě. Jak nejlépe a nejúčinněji postupovat? A zda jsou vhodné čůrací dečky, které na internetových stránkách nabízejí? Děkuji a s přáním hezkého dne Lucka
 

Veronika Staňková 24/06/2007 20:19:46
Dobrý večer, posílám odkaz na naše stránečky, snad se Vám budou líbit. Naše Qeiruška se má čile k světu, sem tam si posteskne po mamince a sourozencích(hlavně v noci :-)), ale jinak baští výborně, kaká po každém jídle a hraje si se vším možným. https://www.qeira.estranky.cz/
verisek.s@centrum.cz

Sabina 24/06/2007 07:59:00
Dobrý den paní Zlato,ještě jednou Vás prosím o pomoc.Řešila jsem s Vámi problém slinivky u mého pejska.Dobral antibiotika Synulox,trávicí enzymy jsem zkoušela 2 dny byl dobrý,ale potom začal mít strašné průjmy.Stolice se změnila,je sice žlutá,ale není už mastná.Lékařka tvrdí,že ho bolí střevo,ale nemáme žádnou léčbu.Dostala jsem bylinkové kapky na trávení,probican pastu.V pejskovi to pořád zvláště bublá .Dodržujeme dietu granulky na slinivku,kuřecí prsíčka a vše nízkotučné. Děkuji za odpověď. Sabina
sabka27@seznam.cz

NATINOR 23/06/2007 11:42:35
Dobrý den, Moniko. Pokud je štěňátko špinavé, či zapáchá (stává se to, zejména když vyrůstalo v kotci) můžete je vykoupat ihned. Obecně můžete svého psa koupat podle potřeby (řeči o tom, že psům koupání škodí nejsou pravda), pokud dodržíte několik podmínek: použijte výhradně kvalitní veterinární šampon určený pro malá štěňata, který nevysušuje a neodmašťuje srst, pejska po koupání řádně vysušte a držte v teple, dokud celý neuschne (včetně pokožky, která bývá vlhká ještě poté, co je srst již suchá). Podrobný popis, jak koupeme naše doginy najdete na našem webu v hlavním menu pord tlačítkem \"JAK TO DĚLÁME\". Tam také najdete informace o krmení a granulovaných krmivech. Pro Vaše štěňátko jsou nejvhodnější granule z řady super-premium, kategorie pro štěňata velkých plemen označovaná jako \"puppy large breed\". V naší chovatelské stanici krmíme granulemi Eukanuba - tato značka nyní uvedla na trh řadu označenou jako \"Breed Nutrition\", v jejíž nabídce je i speciální receptura přímo pro německé ovčáky - \"German Shepherd\". Krásný víkend přeje Zlata B.
 

Monika Bartkowiaková 23/06/2007 11:11:22
Dobrý den, mám 7 týdenní štěně německého ovčáka a chtěla bych se zeptat v kolika se může koupat. A jaké granulky jsou pro ně nejvhodnější? Předem děkuji za odpověď
MonikaBartkowiakova@seznam.cz

Urbánková Kristýna 22/06/2007 08:58:01
Dobrý den paní Zlatko, mockrát Vám děkuji za radu. Přípravek Gelagan champion jsem si hned objednala. Rozhodla jsem se, že s naším pejsem tentokrát na výstavu nepůjdeme, protože máte pravdu, že výstava je o psí kráse a my rozhodně nemáme 100% výstavní srst... Jelikož má náš pejsek 1 rok, tak se výstav zúčastníme ještě několikrát, to už budeme mít výstavní srst. Ještě jednou Vám ze srdce děkuji za radu.
u.krista@seznam.cz

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7


 

Nahoru