Poradna NATINOR

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7


 

NATINOR 21/06/2007 23:36:37
Milý Jiří, u Vašeho pejska se zřejmě jedná o střevní zánět (kterých existuje více druhů) - proto mu lékař naordinoval antibiotika Synulox pro úpravu nevhodných bakteriálních poměrů ve střevě (kdy škodlivé bakterie přerůstají ty hodné) a Ranisan proti překyselení žaludku. Stárnoucí pejsci mají už citlivou trávicí soustavu a potřebují proto krmivo, které je pro ně vhodné (u granulí s označením Senior či Mature). Jiří, Váš pejsek teď potřebuje péči lékaře, a to já nejsem. Požádejte ošetřujícího lékaře o biochemická vyšetření, aby jste zjistili příčiny jeho problémů. Pokud pejsek nemůže přijímat granule, kvůli zvracení, můžete mu podávat tuto dietu: jemně nastrouhaná syrová jablíčka jako první dávka. Druhou nebo až třetí krmnou dávku podávejte kvalitní bílkoviny: kuře, skopové maso, nízkotučný tvaroh, přírodní nízkotučný tvarohový sýr (cottage), vajíčka. Jako příkrm rozvařenou rýži s mrkví, výborné jsou i brambory ve formě jemné teplé kaše (nemastit!). Při zvracení je důležité, aby pes dostatečně pil. Osvědčilo se nám osladit vodu Glukopurem (hroznový cukr - skvělý zdroj lehce starvitelné energie). Vynikající je i banán - pokud jej pejsek přijme. Potravu podávejte pejskovi ve velmi malých dávkách po jedné až dvou hodinách, aby jeho trávicí soustava nebyla příliš zatěžována. Hodně zdravíčka Vám i pejskovi přeje Zlata B.
 

NATINOR 21/06/2007 23:08:30
Verunko, naše doginy krmíme na výškově seřiditelném stojanu s dvěma nerezovými miskami o obsahu 4 litry, s aretací misek ruční šroubovou růžicí na zarážce, aby je nemohly čumáčkem vyhodit ven. Nastavitelná výška misek je 11 až 50 centimetrů. Základna ze čtyřhranných trubek má čtyři gumové protiskluzové nožičky. Doguškám se tak přijímá potrava pohodlně, což zejména naše veteránka oceňuje. Pokud by však Váš pejsek jedl příliš hltavě, bylo by pro něj bezpečnější mít misku na podlaze - bude jíst pomaleji a nespolyká tolik vzduchu. Srdečně zdraví Zlata B.
 

NATINOR 21/06/2007 22:55:30
Kristýnko, výstava je soutěž psí krásy. Pokud bude v kruhu s Vaším pejskem konkurence se srstí v lepší výstavní kondici, jistě to pan rozhodčí vezme v úvahu. To, jestli se výstavy zúčastníte musíte rozhodnout sama. Pro krásnou srst a bezproblémové línání Vašeho pejska Vám ze srdce doporučuji doplněk Gelacan Champion (najdete jej na www.orling.cz). Podáváme jej našim doginám celoročně a máme holky ve výstavní kondici stále. Hodně úspěchů přeje Zlata B.
 

NATINOR 21/06/2007 22:49:28
Maruško, u mých psů jsem se zvýšenou krvácivostí ušních boltců nikdy nesetkala, ale mám kamaráda ridgebacka, kterému se to děje poměrně často. Jemu to způsobuje trvalé potřásání hlavou. To - ať již z jakýchkoliv důvodů - může způsobit vnitřní krvácení, zvláště u starších psů. Ušní boltce otékají, jsou teplé a objevují se na nich vejčité útvary - hematomy. Konce ušních boltců snadno krvácejí a jsou náchylné k poranění. Hematom se dá chirurgicky otevřít a sešít. Dalším důvodem, proč se to pejskovi stává je dědičnost. Na pohlaví jsou vázány některé dědičné defekty – krvácivost ušních boltců mezi ně patří a je častější také u psů, samců - krevní cévky v uchu psa jsou křehké a snadno praskají. Pokud je poranění méně závažné osvědčuje se (alespoň u známého ridgebacka) potírání Tea Tree olejem. V případě velkého hematomu musí zasáhnout veterinární lékař. Jako výbornou prevenci používá majitel zmiňovaného psa jednoduchou (ale velmi účinnou) taktiku - přiváže ušní boltce psovi k hlavě apartním šátkem vždy, když hrozí, že bude pes více třepat ušima - například, když musí jít na vycházku v dešti. Vím, že to zní poněkud zvláštně, ale jim to skutečně funguje. Mnoho pozdravů posílá Zlata B.
 

Jiří Štefl 21/06/2007 18:31:38
Vážené dámy a panové, mám 10-ti letého německého ovčáka a přad 14 dny začal zvracet žlutou neztrávenou slizkou hmotu dostal injekce Synolux, prášky Synolux 250 2x denně a dále prášky Ranisan 75 mg také 2x denně a začali jsme mu podávat dietní granule Eukanuba po pětidenním užívání prášků se stav zlepšil a nezvracel. Měl chut k jídlu a celkově ožil. Po třech dnech se mu obtíže vrátili a opět začal zvracet a potravu vůbec neztráví a to dokonce ani jeden dětský piškot, který mu hodíme na granule. Při ležení mu značně kručí ve střevech, jak kdyby se tam přelévaly vodopády. Prosím o případnou radu jak dále postupovat nebo zkušenosti s léčbou dekuji a jsem s pozdravem jiristefl@seznam.cz
jiristefl@seznam.cz

Veronika Urbánková 21/06/2007 17:04:23
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak velká mísa na krmení stačí pro německou dogu (velikostí) a zda je vhodné si pořídit stojan, kvůli výšce tohoto plemene? Děkuji a s přáním hezkého dne Veronika
kokinka27@seznam.cz

Urbánková Kristýna 21/06/2007 15:49:33
Dobrý den, tuto sobotu máme jít na výstavu do Brna a náš roční pejsek (RR) není celý přelíňaný. Denně ho češu, ale na krku nemá ještě podsadu a tam je srst světlá, jinde už přelíňal a tam je tmavý. Má vůbec cenu chodit na výstavu? Děkuji Urbánková
u.krista@seznam.cz

MARIE 21/06/2007 13:12:21
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jestli máte zkušenosti s praskáním cév v ušním boltci u svých pejsků.Kamarádka má pětiletého retrívra,u kterého k tomu došlo poprvé minulý rok ,tento rok mu praskla cévka v druhém uchu.Teď je měsíc po operaci a ouško se mu opět zvětšuje.Nevíte,jestli se to dá řešit i bez operací a hlavně,dá se tomu nějak předcházet?
MARIETOMKOVa@seznam.cz

NATINOR 20/06/2007 23:34:05
Martinko, Wobenzym je dobrá volba, máme s ním u našich psů výbornou zkušenost. Dávkování Vám musí určit veterinární lékař - to já nejsem. Pokud se používají pro léčbu zvířat humánní preparáty, přepočítává se dávkování podle mezinárodních jednotek. Co se týče kombinací s ostatními léky - nežádoucí interakce Wobenzymu s jinými současně podávanými léky není známa, takže klidně můžete. Pokud Váš pes nedokáže přijmout lék samostatně, klidně jej zabalte do kuličky sýra či paštiky. Podávání nalačno je myšleno na prázdný žaludek, cca 1/2 hodiny před krmením, kvůli snadnějšímu vstřebávání účinných látek do organismu. Kousek pochutiny podaný současně s léky nic nepokazí. Na artrotické klouby Vám, Martinko, mohu srdečně doporučit doplněk GELACAN FAST s Boswelinem (najdete jej na www.orling.cz), naší seniorce velmi pomáhá od ranní ztuhlosti a bolestivosti kloubů. Srdečně zdraví Zlata B.
 

NATINOR 20/06/2007 23:17:45
Dobrý večer, Evičko. Otázku bázlivých pejsků jsme v naší poradně už několikrát podrobně probírali, zalistujte, prosím, ve starších příspěvcích. Vaše holčička se zřejmě nikdy nestane neohroženým hlídačem a psím drsňákem, ale mohla by jste správným přístupem celé Vaší rodiny dosáhnout toho, aby se její život stal více normálním a pro ni snesitelným. Otázkou je, zda se nepřiměřeně bázlivou už narodila (i to se stává, typy nervové soustavy a povahy se dědí) a nebo trpí bázlivostí získanou, ovlivněnou hroznými životními zkušenostmi ve štěněčím věku. V každém případě postupujte klidně, shovívavě s trpělivostí a důsledností. V převýchově budete Vy tou klíčovou osobou - píšete, že ve Vaší přítomnosti se fenka dokáže uvolnit a dokonce se i radovat. Začněte začleňovat do Vašich her i další členy rodiny. Zpočátku to půjde pomalu, ale vydržte. Důležité je: vystupujte všichni klidně, bezprostředně a uvolněně - vždyť hrát si a mazlit se je přece normální. Aby se fenka nebála, bude lepší, když si ostatní, kromě Vás při společných chvílích sednou na bobek či do trávy. Nabízejte fence pamlsky a hračky, hodně se usmívejte. NIKDY FENU NEUTĚŠUJTE!!! Utěšování a konejšivý tón hlasu ji jen utvrzuje v tom, že se děje něco mimořádného a to v ní strachovou reakci pouze posiluje. Ba naopak, pokud se začne projevovat bázlivě, Vy ji řekněte pevným hlasem (nekřičte):\" Ale přestaň už, chovej se normálně, nic se neděje!\" Výborně se osvědčuje dělat si z celé situace legraci, klidně se fence začněte posmívat, začněte si ji dobírat a hodně se smějte. Ke psu tím vysíláte pozitivní, uklidňující poselství - KDO SE SMĚJE, NEUBLIŽUJE. Zpočátku vezměte fenku na vodítko, nemíte dovolit, aby se svým strachem opět někam utekla. Pomůžete jí jedině tak, když jí přimějete ke solupráci. Evičko, tuto metodu najdete podrobně popsanou ve starších příspěvcích. Bude jen dobře, pokud se budete v podávání potravy fence střídat se členy Vaší rodiny - fenka musí zjistit a přijmout ten fakt, že ji máte všichni rádi, že ji od nikoho z Vás nic nehrozí. Evi, půjde to pomalu, chce to čas, ale při správném postupu se to jistě podaří. Vaše holčička je ještě velmi mladá, má šanci získat pozitivní zkušenost a začít lidem věřit. Pozitivní působení výcviku můžete ještě podpořit podáváním Bachových květových esencí, použijte kapky z těchto bylin: devaterník - panický strach, řepík - skrytá úzkost, kejklířka – váhavost, úzkostné stavy, strach, hořeček - malomyslnost, sklíčenost. S jejich namícháním Vám pomohou v lékárně. Hodně úspěchů přeje Zlata B.
 

Martina 20/06/2007 07:34:15
Jeste jsem se chtela zaptat, jak pejskovi podavat Wobenyzm, jestli kdzy mu ho podam v malem platku syra nebo sunky, snizim jeho ucinek? Mam totiz obavu, ze jen tak nalacno mi jej pejsek nepolkne. Dekuji za odpoved.
marti_petra@yahoo.it

Martina 19/06/2007 22:52:50
Dobry den, mam krizence kteremu bylo 13 let a jiz mnoho let trpi artrozou a dysplazii. Poslednich 5 let uziva pulku Proenzymu denne a rano i vecer pulku Panadolu nebo Nurofenu proti bolesti. Bohuzel posledni pul rok se jeho stav zhorsil, proto je nutne podasvat leky proti bolesti uz i rano a vecer. Podavala jsem mu tri mesice cisty bovinni kolagen (Colafit), ale bez viditelnejsiho vysledku. Dneska jsem mu koupila Wobenzym, protoze mamce po nem zmizely otoky kloubu a chtela bych Vas poprosit zda nevite kolik prasku mam pejskovi podavat, vazi 21 kg a zda muzu podavat soucasne s Wobenzymem i Proenzy a leky proti bolesti? Dekuji mnohokrat za odpoved.
marti_petra@yahoo.it

Eva 19/06/2007 11:43:57
Dobrý den, potřebovala bych radu ve výchově psa. Vzala jsem si z útulku křížence ve věku cca 7-8 měsíců. Jedná se o fenku. V útulku byla 14 dnů. Byla děsně vystrašená,nechodila z boudy ven.Žrala potajmu, aby ji nikdo neviděl.Když jsem si ji vzala,byla celá ztuhlá a teklo jí z očí, nosu, z tlamy a mimovolně odtékala moč.Bylo mi jí tak líto, že jsem si ji ihned vzala. Doma jsme jí vykoupali, hladili a hladili a dali do psince. Máme ji asi měsíc. Fenka je veselá, žere a se mnou běhá po zahradě. Nikdo jiný ji však skoro nevidí. Pouze z okna ji zahlédneme,když je před boudou.Jinak okamžitě mizí v boudě.Kdokoli přijde nebo promluví na ni, okamžitě peláší do boudy a skrývá se.Pokud si ji vezme syn, opět jej počůrá a ztuhne. Pokud nechce, nic ji z boudy nedostane. Na vodítku nechce chodit-táhnete ji za sebou jako by sáňkovala.Můj dotaz: je možné, aby získala tolik sebevědomí a zbavila se strachu, aby z ní byl normální pes? Aby štěkala na cizí lidi, aby se nebála přijít k domácím lidem a neschovávala se? Krmit ji krmím pouze já.Manžel se s ní snaží komunikovat,ale prchá také před ním.Do bytu ji donesu,zaleze pod lavku a při první příležitosti zmizí do psince.I když má psinec neustále otevřený(pokud jsme doma) neopouští jej. Ani si moc nehraje. Děkuji za odpověď.
eva.dolnickova@email.cz

NATINOR 18/06/2007 21:28:49
Osvalde, je mi velmi líto, že máte takové trápení. Osteosarkom jsme v naší poradně probírali již několikrát, zalistujte proto, prosím, ve starších příspěvcích. Podle toho co píšete, je Vaše péče o pejska v současné situaci maximální. Ze srdce ráda bych odpověděla na Vaši poslední otázku, ale tu musíte položit ošetřujícímu lékaři - a i ten Vám jistě neřekne konkrétní datum. I když je rakovina kostí poměrně progresivním onemocněním a prognóza obecně není příznivá, může se stát, že pejsek dokáže vzdorovat relativně dlouho. Vždy záleží na konkrétním jedinci - organismus jednotlivých psů je individuální - některý se vzdá brzy, jiný bojuje. Přeji Vám ze srdce mnoho sil a odvahy. Až dojdete na konec své společné cesty, dopřejte příteli klidný spánek ve Vašem náručí. Ve Vašem srdíčku bude žít dál. Až nastane ta správná chvíle, uvidíte, že někde v budoucnu na Vás čeká další neopakovatelná psí dušička. Hodně štěstí Vám oběma ! Zlata B.
 

Osvald 17/06/2007 20:40:20
Náš pejsek zlatý retrívr má osteosarkom diagnostikovaný 11.4.2007.Prosim oradu jak mu prodloužit kvalitní život.Davam mu betaglukany,wobenzym,sanicel,B12,kvalitni jídlo.Kolik mame ješte času.
ojevicky@seznam.cz

NATINOR 13/06/2007 18:41:19
Dobrý den, Sabinko. Podle toho co jste mi napsala (a jak na problém Vašeho pejska reagoval lékař) usuzuji, že psík může trpět onemocněním slinivky břišní. Také stav stolice - průjem, který páchne po žluklém tuku a rozkládajících se bílkovinách, tuky, které nejsou stráveny, výrazně mastí trus psa - ukazuje na onemocnění označované zkratkou EPI (exokrinní pankreatická insuficience). Důvodem onemocnění je nedostatečná produkce trávicích enzymů slinivkou břišní. Diagnostika je založena na stanovení produktů slinivky břišní v krevním séru (test TLI). Léčba tohoto onemocnění může být poměrně finančně náročná. Je nutno dodávat trávicí enzymy, které slinivka neprodukuje (např. humánní preparát PANKREOLAN FORTE). Také je třeba dodávat psovi injekce vitaminů skupiny B, protože jejich vstřebávání ze střeva je závislé na tucích a pacienti s neléčenou EPI často trpí nedostatkem těchto vitaminů. Při tomto onemocnění dochází k přemnožení baktérií ve střevě a je třeba tyto poměry upravit antibiotiky (Synulox, který nasadil Váš veterinář). Sabinko, na Vašem místě bych požádala lékaře o vyšetření TLI a další biochemická stanovení, protože je třeba důsledně vyloučit ostatní příčiny průjmu (existuje celá řada střevních zánětů s podobnými příznaky). Pokud by se podezření na EPI potvrdilo, nemusíte si zoufat, při správné péči se psi s tímto postižením slinivky dožívají věku, který odpovídá jejich plemeni. Hodně štěstí přeje Zlata B.
 

Sabina Šebestová 12/06/2007 19:50:27
Dobrý den,mám dva měsíce problém s pejskem.Začalo to žlutou kašovitou stolicí,pejsek byl veselí a žraví.Udělal se rozbor krve byla zvýšenáhodnota ALT na 6,47.Doktor nasadil jaterní dietu Specific a Entizol.Stav se nezlepšil a pejsek přestal přijímat potravu a vodu.Šla jsem k jinému lékaři ten okamžitě nasadil infuze,B-neuron a antibiotika Synulox.Nikdo mě zatím neřekl co pejskovi je.Stav se zlepšil,ale pořád má jasně žlutou stolici a po kakání má zadek mastný jak kdybych mu ho potřela sádlem.Samostatně dietu nepřijímá granule máčím a vařím do nich kuře a mrkev.Děkuji za případnou radu.
sabka27@seznam.cz

NATINOR 11/06/2007 21:15:14
Nikolko, asi jste v úvodu naší poradny přehlédla, že jsem chovatelkou psů. Koně obdivuji a miluji, ovšem o jejich zdravotní problematice mám přehled velmi všeobecný, netroufám si v žádném případě radit. Obraťte se, prosím, na veterinárního lékaře. Krásný večer Vám a hodně zdraví Vašemu ušlechtilému příteli přeje Zlata B.
 

Nikola 11/06/2007 08:52:51
jeden kun ma zduřelé uzliny dase to nějak lečit je mu 24 ale je to dobry kun dá se stim něco udělat. předem děkuji za odpověd.
milovanikonicci@centrum.cz

Nikola 11/06/2007 08:52:50
jeden kun ma zduřelé uzliny dase to nějak lečit je mu 24 ale je to dobry kun dá se stim něco udělat. předem děkuji za odpověd.
milovanikonicci@centrum.cz

NATINOR 10/06/2007 12:57:35
Pavlínko, časový úsek, kdy je fenka schopná oplodnění je relativně krátký - obecně se uvádí doba od 9. do 14. dne od začátku krvácení. V té době dochází u fenky k ovulaci - uvolňování zralých vajíček z vaječníků. Pouze tehdy je fenka sama ochotná k páření. Přesná doba ovulace je však u jednotlivých fen variabilní - tzn. že některé fenky jsou schopné oplodnění před devátým dnem hárání, jiné naopak až ke konci říje - kolem 19.-20. dne. V období mezi říjemi, tedy pokud fenka nehárá, k ovulaci nedochází a tedy nemůže zabřeznout, ani není ochotna se psovi podvolit. Takže pokud dírou v plotě neproniknul k Vaší fence pes v tu správnou dobu, nemusíte si dělat starosti. V každém případě bych Vám doporučovala mít fenečku pri příštím hárání pod kontrolou. Krásnou neděli přeje Zlata B.
 

pavla 07/06/2007 01:42:25
Dobrý den mám dotaz mám fenku labradora starou 9 měsíců psům moc nerozumím a chtěla bych vědět jestli můľe zabřezit (nebo jak se tomu u psů říká ) i kdyľ zrovná nehárá .. nedávno přestala poprvé hárat no a krátce po tom se nám objevila díra v plotě od cizího psa nevím jestli se dostal skrz ale kaľdopádně se chci zeptat jestli mám mít strach nebo ne …děkuji za odpověď
VlkovaPavla@seznam.cz

NATINOR 03/06/2007 22:01:07
Maruško, nejsem lékařka a se struvity u psů nemám osobní zkušenost. V každém případě je důležité, aby Vaše holčička dodržovala pitný režim - nízký příjem vody může mít za následek více koncentrovanou moč a zvyšuje tak pravděpodobnost utváření kamenů. Možná by jí přišla vhod změna diety - vynikající antistruvitovou řadu má fa. Hill´s, myslím že i ve formě konzerv. Co je ovšem důležité - Maruško, v prvním Vašem dotazu jste se o struvitech nezmínila - pejsek trpící struvity by neměl dostávat vitamíny nebo jiné krmné doplňky. Proto, prosím Vás, dříve, než něco z mé předchozí odpovědi holčičce podáte, konzultujte to s ošetřujícím veterinářem. Vámi popisovaná bolestivost bříška fenky může souviset i se struvity (nejen s narušenými játry). Proti zánětům močových cest by mohl pomoci přírodní prostředek URISAN tbl. - jedná se o extrakt z brusinek (které proti infekcím močových cest užívala už moje babička). Ty mají schopnost snižovat uchycení bakterií na povrchu stěny močového traktu. Tímto je znemožněno jejich množení a bakterie jsou jednoduše odneseny proudem moči z organismu. Tento přírodní prostředek by Vaší fence neměl nijak uškodit, pouze pomoci. Krásný večer přeje Zlata B.
 

MARIE 03/06/2007 21:02:20
Děkuji mockrát za odpověď,svou fenečku krmím antistruvitovou Purinou,prakticky neustále trpí záněty močového měchýře a třetí rok za sebou brala dlouhodobě antibiotika,zřejmě díky tomu jí olysal čumáček a částečně uši,proto lékař usoudil,že jde zřejmě o alergii na antibiotika a nasadil Biseptol.Aby toho nebylo málo,užívá už pět let prednison,bez kterého by se uškrábala.Vitamín C její alergii ještě zhoršuje.Existuje nějáká možnost,jak zabránit opakovaným zánětům způsobené struvity?Předem děkuji.
MARIETOMKOVa@seznam.cz

NATINOR 03/06/2007 20:21:35
Krásný večer, Maruško. Pravdou je, že Biseptol by se neměl používat při poškozených játrech. Věřím však, že veterinární lékař (pokud o hepatitidě u fenky věděl) tuto okolnost zohlednil. V každém případě je nutné, aby jste ošetřujícího lékaře o nežádoucích účincích, které se u Vaší holčičky projevily, co nejdříve informovala, aby mohl zvolit šetrnější alternativní postup. Bylo by dobré podpořit a chránit játra fenečky-velmi vhodné jsou přípravky Essentiale forte N a Lipovitan (koupíte v lékárně). Obvyklé dávkování je 3x denně 1tbl. Přípravky můžete střídat ob týden (např. začnete podávat Essentiale a po týdnu vystřídáte Lipovitanem a tak stále dokola). Při jaterních problémech u našich psů se nám skvěle osvědčilo krmit profesionální veterinární jaterní dietou od fy. Hill´s (zakoupíte u veterináře). V každém případě - i pokud granule nepodáváte - by holčička měla dodržovat dietu vhodnou při onemocnění jater. Pejsek by neměl hladovět, krmení by měl dostávat několikrát denně v malých dávkách, aby jeho játra byla co nejméně zatěžována. Není vhodné maso a ryby, pes by měl dostávat lehce stravitelnou, kvalitní bílkovinu. Podávat můžete mléčné výrobky - zejména netučný tvaroh, dále pak rýži, ovesné vločky, zeleninu, nevaječné těstoviny, hroznový cukr, pšeničné klíčky, med a pokud fenka bude chtít, může i sladké ovoce. Současně je pro holčičku důležitý dostatek zinku, vitamínu C (používejte tablety Cetebe s prodlouženou dobou vstřebávání) a vitamínu E, důležitá je dotace vitamínů skupiny B (B-komplex tablety) - vše zakoupíte v lékárně. Holčičce jídlo nijak nedochucujte a nesolte. Až na tom bude lépe, uberte hroznový cukr a přidávejte více tvarohu. Až se začne uzdravovat, můžete podávat vařené drůbeží maso pokrájené na malé kousíčky. Maruško, nezapomeňte kontaktovat Vašeho veterináře. Srdečně zdraví Zlata B.
 

MARIE 03/06/2007 19:40:28
Dobrý večer ,mám devítiletou fenku kavalíra,která trpí těžkou hepatitidou,lékař jí na léčení zánětu močového měchýře nasadil Biseptol.Potřech dnech léčby má fenka zvětšené,citlivé břicho a neustále vzdychá.Mám pocit,že v její případě lékař nezvolil vhodné léky,nemohl Biseptolem více poškodit její játra?
MARIETOMKOVa@seznam.cz

MARIE 03/06/2007 19:22:39
Dobrý večer ,mám devítiletou fenku kavalíra,která trpí těžkou hepatitidou,lékař jí na léčení zánětu močového měchýře nasadil Biseptol.Potřech dnech léčby má fenka zvětšené,citlivé břicho a neustále vzdychá.Mám pocit,že v její případě lékař nezvolil vhodné léky,nemohl Biseptolem více poškodit její játra?
MARIETOMKOVa@seznam.cz

NATINOR 03/06/2007 13:41:11
Dobrý den, Ivetko, příčin výtoku z nosu u psů bývá hned několik: virová, bakteriální nebo mykotická infekce, cizí tělesa, nádory. Antibiotika jsou léky proti bakteriální infekci. Na Vašem místě bych poprosila veterinárního lékaře o podrobné vyšetření nosu, včetně laboratorního vyšetření vzorku samotného výtoku. Hezkou neděli přeje Zlata B.
 

NATINOR 03/06/2007 13:32:16
Ivetko, možná by jste ještě mohla zkusit nabídnout pejskovi vařenou stravu - masové vývary se zeleninou, jako přílohy rýži, ovesné vločky, těstoviny. Někteří psíci nepřijímají granule, ať jim nabízíte sebelepší a voňavější recepturu. Vařit pejskovi je sice časově náročnější, ale je tu možnost, že Vašemu mlsounkovi přece jen něco zachutná a začne jíst lépe. Vařenou stravu bude vhodné doplňovat vitamíny a minerály, aby byl Váš kamarád v pohodě. Budu velmi ráda, pokud dáte vědět, jestli to pomohlo. Krásnou neděli přeje Zlata B.
 

Alena 02/06/2007 15:11:37
Já jsem vždy chodila se psem na vetwrinu jak se mi něco nezdálo. Ale měsíc nám nejel výtah a bydlíme v 6 patře a jede nám od minulého týdne tak jsem si myslela že je to kvůli tomu že je unavená. Z postele skočí všechno akorát jí dělají problem ty schody jak sjem říkala. A že nežere.A nakdy bych nedopustila to aby se pes trápil!!!Ale děkuji za odpověď. Veterínu mají optevřenou až od 5 v sobotu tak musím počkat. S pozdravem Alena
ACicha@seznam.cz

NATINOR 01/06/2007 22:27:24
Dobrý večer, Aleno. Moje rada zní: seberte fenku a co nejrychleji ji dopravte k veterinárnímu lékaři. Dovoluji si Vám připomenout, že jste zodpovědná za její zdravotní pohodu a celkovou kvalitu života. Je pro mne nepochopitelné, že jí v tomto stavu máte od pondělka. Mám vážnou opodstatněnou obavu, že Vaše fenka (podle příznaků, které popisujete) trpí zánětem dělohy. Vzhledem k tomu, že je v tomto stavu tak dlouho, tak pokud mám pravdu, hrozí jí ruptura (protržení ) dělohy, vylití nahromaděného hnisu do dutiny břišní, celková sepse organismu a následná bolestivá smrt. Nečekejte na nic a jeďte!! Zlata B.
 

Alena 01/06/2007 20:56:13
Dobrý večer. Mám 8letou fenu a potřebovala bych poradit. Už týden nejí a teprve 5 dní pije pouze vodu. a je velice malátná. Špatně se jí chodí do schodů. Do neděle byla ještě čilá a v pondělí ráno už byla malátná.potřebovala bych poradit co a jak. prosím o zaslání odpovědi co nejdříve. Děkuji.
ACicha@seznam.cz

Iveta 01/06/2007 17:24:05
Dobrý večer Zlatko, zkoušeli jsme proti nechutenství..kouzelnou kašičku, kterou jste nám radila ale bohužel pejsek dvakrát líznul a už nechce :-(
antichrisis@seznam.cz

Iveta 01/06/2007 14:28:50
Dobrý den,mám fenu mopse,z nosu jen z jedné dírky jí neustále vytéká čirý někdy i zelený výtok.Nemůžeme se toho zbavit veterinář zkoušel podávát antibiotika v prášcích pak i v injekcích ale nic nezabralo. začla zvracet a měla průjem. Nyní nepodáváme nic ale stále jí teče z nosu. Můžete mi poradit co by jsme mohli ještě zkusit?
cernaivet@seznam.cz

NATINOR 30/05/2007 21:57:18
Dobrý večer, Martine. Podle příznaků, které popisujete mě napadá onemocnění infekčním zánětem jater, podobné příznaky má i parvoviróza či koronaviróza. Vzhledem k tomu, že je již pejsek v péči veterinárního lékaře - jistě tyto možnosti zohlednil. Trochu závádějící je pro mne skutečnost, že psík má normální stolici. Takovýto spontánní nástup zvracení a nechutenství by mohl signalizovat i otravu. Možná by nebylo od věci poprosit lékaře o toxikologické vyšetření. Martine, omlouvám se, nejsem lékařka, velmi ráda bych Vám skutečně pomohla. Pes v takovémto akutním stavu patří do péče lékaře, pokud máte pochybnosti, můžete požádat o konzultaci na jiném veterinárním pracovišti. Z celého srdce Vám přeji hodně štěstí. Zlata B.
 

Martin 30/05/2007 21:29:29
Dobry den! Chci se zeptat,co by mohlo byt nasemu pejskovi. Z niceho nic celou noc pred 3 dny prozvracel,nasledujici den take. dalsi den uz to bylo lepsi,ale i tak rano pri venceni zvracel.Celou tu dobu odmita stravu,pije malo. Vypada poklesle,jen polehava,tezko se mu jde do schodu,jindy nas vita pul hodiny a ted jen zavrti ocasem a jde si zase lehnout. Byli jsme u veterinare,ten mu dal injekci na sklidneni zaludku,zmeril mu teplotu(mirne zvysena).na druhy den jsme sli k nemu opet nebot rano znovu zvracel. pan doktor mu vzal krev(podle vysledku vse v norme) a znovu mu pichnul nejake vitaminy s tim,ze pokud se to nezlepsi,mame znovu prijit. Jeste psa prohmatal,podival se do usi,tlamy i oci,ale nic nenasel. jeste jsem zapomnel rici,zvratky jsou takove svetle hnede,vodove. stolice pevna. ma dietu a smi jen vecer ryzi s kurecim masem,ale ani to neji(jindy by se tim nejradeji zadavil).prosim vas tedy o vas nazor na jeho stav.dekuji
osecanka@seznam.cz

Iveta 30/05/2007 17:16:53
Zlatko moc děkuji za odpověď....už jsme opravdu zoufalí...před 3 měsící se nakazil škrkavkama a od té doby se v tom plácáme. Krmíme Royal Canin mini Junior . Vyšetření krve měl v pořádku, moč taky a to samé stolice. Měl už i koprologické vyšetření flotační metodou bylo negativní. Giardie nebyly zjištěny. Dostával Probican pasta, Calo-pet pasta, Nutri-Cal pasta i injekce B 12 na posílení. Máme doma ještě jedno štěně, které jsem koupili, na jednu stranu, protože jsme ho moc chtěli a na druhou stranu jsme tajně doufali, že ho to trošku podnítí k jídlu...ale bohužel. Nechá si v klidu vyjíst štěňátkem misku ani nečichne....Ještě jednou děkuji za radu....Iveta
antichrisis@seznam.cz

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7


 

Nahoru