Poradna NATINOR

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7


 

NATINOR 29/05/2007 22:44:27
Meguško, nepíšeš, jakým onemocněním slinivky břišní trpíš - jestli zánětem (který bývá častější) anebo tě trápí méně častá sekreční nedostatečnost slinivky břišní, označovaná zkratkou EPI. To je důležité, protože při EPI je třeba dodávat psovi injekce vitaminů skupiny B, protože jejich vstřebávání ze střeva je závislé na tucích a pacienti s EPI často trpí nedostatkem těchto vitaminů. Jedním ze skupiny vitamínu B je i biotin - vitamín H, jehož nedostatek se projevuje mimo jiné i silnou svědivostí kůže. Druhou možností, proč by tě mohla kůže svědit je její přesušení z příliš častého koupání - pomůže ti kvalitní veterinární šampon proti svědivosti kůže (např. ACTION od J.P.Héry). V každém případě doporučuji tvé paničce, aby potíže se svědivostí konzultovala také s veterinárním lékařem. Pac a pusu posílá Zlata B.
 

NATINOR 29/05/2007 22:06:57
Dobrý večer, Haničko. Doporučovala bych Vám podávat pejskovi humánní enzymatický preparát Wobenzym. Máme s ním vynikající zkušenosti u svých psů - používáme jej pro posílení imunity u starých psů, u pejsků v pooperačních stavech či při rekonvalescenci po onemocnění a u fenek po težkém porodu. Enzymy, které Wobenzym obsahuje, působí proti zánětům kdekoliv v těle. Urychlují vstřebávání otoků, krevních podlitin a výronů, zkracují dobu hojení a podporují úplné doléčení zánětů tak, aby nedocházelo k jejich opakování anebo aby nepřecházely do chronického stavu. Snad jedinou nevýhodou Wobenzymu je jeho poněkud vyšší pořizovací cena. Koupíte jej v každé lékárně bez předpisu. Samozřejmě, že k posílení organismu oslabeného psa patří podávání vysoce kvalitní, energeticky bohaté, ale lehce stravitelné potravy. Hodně zdravíčka Vám i ovčounkovi přeje Zlata B.
 

Megíí 29/05/2007 12:16:10
Dobrý den ,jsem dvouletá fenka Jorkšíra a moc a moc se drbu .Drbu se za předníma packama ,za ušima i v uších .Jsem čistá koupu se tak jednou za 10 dní ,a i uši mám vytrhané čisté .Mám nemocnou slinivku a tak mám od pana doktora dietu HLD konzervu .Dřív jsem jedla kuřecí prsíčka s rýží.Samozřejmě spím s paničkou v posteli jsem čistotný pejsek ,kterého všichni milují a jsem s paničkou všude celý den.Proč mě všechno svědí prosím pomozte.děkuji Meguška
koma.1@seznam.cz

Hana Hudečková 28/05/2007 11:09:56
Dobrý den, prosím mohli byste nám poradit, máme 7 letého německého ovčáka, který prpí na záněty, jakmile se o něco píchne nebo škrábne. Náš veterinář říká, že má úplě oslabenou imunitu. Existuje pro pejska nějaký lék na posílení imunity? Děkuji Hanka
hana.hudy@seznam.cz

NATINOR 27/05/2007 17:35:51
Ivetko, ze všeho nejdříve bych Vám doporučovala nechat psa podrobně klinicky vyšetřit veterinárním lékařem, včetně krevního rozboru, aby jste se ujistili, že je skutečně zdravý a netrpí onemocněním některého z důležitých orgánů (slinivka břišní, játra, střevo...). Pejskovi obohacujte výživu o tyto vitamíny a prvky: komplex vitaminů skupiny B (10 mg)- zvyšuje chuť k jídlu a podporuje trávení tuků, uhlovodanů a bílkovin (B-komplex tbl., PANGAMIN). Zinek - zlepšuje chuťové a čichové vnímání. Byliny - vojtěška, paprika, česnek, celer, fenykl a yzop stimulují chuť k jídlu (přípravky z nich zakoupíte v lékárnách či prodejně zdravé výživy). Můžete svému pejskovi i uvařit \"Kouzelnou kaši\", která při nechutenství vždy zabere - RECEPT: ( pro středně velkého psa )1/2 až 1 čajová lžička květového pylu (Reformhaus), 1 čajová lžička drcených vaječných skořápek (předem převařených), 1 rozdrcená tableta mořských řas, 1 čajová lžička včelího medu, 1 čajová lžička šlehačky, 1 čajová lžička slunečnicového oleje, 1 čajová lžička droždí v prášku, 1 čajová lžička jablečného octa. Vše dobře smícháme a necháme odstát, až se po 5-10ti minutách rozpustí pyly. \"Kouzelnou kaši\" olizují psi s nadšením. Podáváme jim ji jako první chod. Tento přípravek přidává řada majitelů svým psům i v případech, kdy krmí hotovým kompletním krmivem. Nepíšete, čím svého psa krmíte, v každém případě by bylo vhodné přejít na kvalitní, dobře stravitelné a energeticky bohaté krmivo, které bude šetrné k zažívání Vašeho psa (např.Eagle Pack Power 30/20 či speciální receptury pro zažívání, které zakoupíte ve vet. ordinaci). Krmnou dávku můžete Vašemu psu obohatit i o doplněk Olio Vivo Active s obsahem frukto-oligo-sacharidů , který posiluje imunitní systém a působí jako přírodní bioregulátor střevní mikroflóry - tím zlepšuje trávení a absorbci všech živin. Krásný den přeje Zlata B.
 

NATINOR 27/05/2007 16:48:48
Dobrý den, Simko. Chápu, že toto Vaše \"trápení\" je nepříjemné, ale vězte, že si podobnými zkušenostmi prošel snad každý majitel psa. Požírání výkalů neboli koprofagie je, bohužel, u psů a zvláště u štěňat a psích dorostenců více než časté. Většinou se jedná o zlozvyk, bylo ale zjištěno, že se může jednat i o nedostatek mikroprvků, zejména jódu, některé prameny uvádějí i možnost nedostatku vitamínů skupiny B. Dodávání multivitaminových (PET AGREE, ACTIVOL), resp. minerálních preparátů štěňátku se proto jeví jako dobré řešení. Pro dotaci vitamínů řady B můžete podávat Pangamin či B-komplex. Nicméně opravdu u vysokého procenta psů se jedná o zlozvyk. Srdečně zdraví Zlata B.
 

Iveta 27/05/2007 07:19:13
Dobrý den, máme pejska, který je čilý, hravý ale skoro vůbec nejí, majitelka už vyzkoušela co se dalo a došlo to tak daleko, že ho krmí jak malé dítě. Je tak drobný, že mu trčí všechny kostičky z těla ale vitality má za dva. Mohli byste nám poradit jak byste postupovali vy?
antichrisis@seznam.cz

Simona 26/05/2007 00:07:30
Dobrý den.Mám na Vás prosbu.Mám 3. měsíční štěně /fenku/ leonbergera a moc mě trápí jedna věc.Nevím jak ji odnaučit pojídat výkaly a to jakékoliv.Když ji stihnu včas \"okřiknout\" slovem \"fuj\",tak to upustí,ale kolikrát to nestihnu a sbaští to.Tak mi prosím poraďte co s tím...Mockrát Vám děkuji.
sipe.punx@seznam.cz

Jana 25/05/2007 18:00:33
Děkuju moc za radu s těma lupama, byli jsme u veterináře a dal nám na to pupalku, nějaké prášky a každý den budem brát jeden, tak snad to pomůže. Říkal, že jsou to opravdu vyloženě lupy :-). Jinak s tím krmením, také vím, že jsem zrovna nezvolila nejšťastněji, ale narychlo jsem sháněla pytel a v tom obchodě měli z těch nejlepších celý pytel asi jen tu K9, samozřejmě jsem vzala pro pappy large breed, ale bohužel je ho 20kilo...takže to budem muset zkonzumovat, jinak už mám doma připravený First Class, krmí a propagují toto krmivo chovatelská stanice modrých dog Modrý ráj, tak předpokládam, že to je osvědšené krmivo...
 

NATINOR 24/05/2007 22:14:27
Marcelko, větší spolknuté předměty (kameny) mohou ucpat částečně nebo úplně vyústění žaludku do tenkého střeva. Společnými příznaky je úporné zvracení různě silně natrávené potravy brzy po nakrmení a bolestivost na pohmat v krajině žaludku. V pokročilejších případech mohou zvratky obsahovat natrávenou krev. Pokud se pes zvracením cizího tělesa nezbaví, nezbývá než aby lékař přikročil k chirurgickému zákroku. Menší cizí tělesa postupují do střeva a pak je lze nalézt kdekoliv ve střevě. Nejčastěji předmět uvázne v tlustém střevě. Příznaky jsou: nechutenství, malátnost, zvracení, zvýšená teplota. Na velikosti a poloze předmětu ve střevech pak záleží, jestli má pes zácpu nebo průjem. V druhém případě totiž cizí těleso zadrží tuhé složky potravy a propustí pouze tekuté nebo kašovité. Při uváznutí cizích těles ve střevě je velkým nebezpečím prodlení! Doporučuji Vám proto ihned kontaktovat veterinárního lékaře. Pokud je pes v dobrém zdravotním stavu, zřejmě se lékař pokusí pomoci mu olejovým nálevem nebo klystýrem. Část střeva, přiléhající k cizímu tělesu, je totiž během několika dnů postižena prudkým zánětem nebo odumřením a nastává akutní nebezpečí proděravění střeva nebo zánětu pobřišnice. Pokud nebude mít lékař jistotu, že odložením zákroku neohrozí život psa, pravděpodobně vyjme kámen chirurgickou cestou. Hodně štěstí přeje Zlata B.
 

NATINOR 24/05/2007 21:49:42
Janičko, doporučuji nechat pejska nejdříve celkově klinicky vyšetřit u Vašeho veterináře a poté se zaměřit na kůži. Výskyt lupů lokalizovaný u kořene ocasu může být projevem alergické reakce na bleší kousnutí. Jakákoliv prevence (obojky, spot-on přípravky) stoprocentně nevylučuje možnost, že sem tam nějaká blecha na Vašeho pejska skočí a sáním krve vyvolá svědění a podráždění. Prohlédněte důkladně srst a kůži. Najdete-li drobné tmavé kuličky, namočte je na bílé podložce a pokud se rozpustí do červeného fleku, budete vědět, že je to bleší trus. Svědění může být vyvoláno i parazity, které běžným okem nevidíte. Proto by bylo vhodné provést u lékaře kožní seškraby a vyšetřit je pod mikroskopem. Možná je kůže jen více vysušená a podrážděná - pomůže hydratační veterinární šampon proti svědění (pokud použijete kvalitní veterinární šampon, můžete pejska koupat dle potřeby - názor, že psům koupání ubližuje je nesmysl). Na vysušenou svědivou kůži se nám osvědčily potravní doplňky obsahující omega kyseliny, např. olej z lososa ve specialitě fy Kronch, nebo brutnákový či pupalkový olej. Vynikající zkušenosti máme s pravidelným podáváním doplňku GELACAN CHAMPION, který je speciálně určen pro dokonalou výživu kůže a srsti (pro modrou německou dogu je vhodná varianta přípravku pro černobílé psy - modrá barva srsti je vlastně geneticky \"zesvětlená\" černá). Objednáte jej na www.orling.cz. Vliv výživy na kvalitu kůže a srsti je naopak velmi významný! Stav kůže a srsti je odrazem celkového zdraví organismu. Granule K9 patří do řady kompletních krmiv nižší kvality výživy. Snad dostačující pro dospělého psa, v žádném případě však ne pro mladinkou německou dogu ve fázi bouřlivého vývoje a růstu!! Doporučuji Vám, Jani, krmit své dogátko kvalitními granulemi - nejlépe super premiové třídy a to rozhodně recepturu pro štěňata obřích plemen - obvykle výrobci označovanou jako puppy large breed. Pro Vaši lepší orientaci v garnulovaných krmivech nahlédněte, prosím, do tématu \"Granule\". Najdete jej na našem webu v hlavním menu pod tlačítkem JAK TO DĚLÁME. Hodně radosti se štěňátkem přeje Zlata B.
 

Marcela 24/05/2007 20:41:06
Našemu psovi se podařilo spolknout kámen, pravděpodobně křemen. Nedáví se, ale malý určitě nebyl, jak mám postupovat?
Marcela.Kostakova@seznam.cz

Jana 24/05/2007 09:29:50
Dobrý den. Mám 10ti týdeního pejska modré německé dogy a trápí mě trochu jeho srst, neboť v zadní oblasti, u kořene ocasu se mu tvoří lupy. Vůbec jsme ho nekoupali, proto mě to zaráží. Nevím, čím to je, jestli je to tím, že se mu mění nová kůže, nebo nevím... Jinak krmím K9 a do toho mu přidávám vařené kuřecí maso, ale to na to asi vliv mít nebude. Děkuju moc za odpověď
 

NATINOR 23/05/2007 19:04:44
Radime, v každém případě Vám doporučuji krmit štěně (štěňata) průmyslově vyráběnou mléčnou náhražkou psího mateřeského mléka. Pro trávicí soustavu štěňat je tento způsob nejšetrnější - mnohem lepší než kravské či kozí mléko, které je svým složením určeno býložravcům. Také prvotní dotaci vitamínů a minerálních látek budete mít tímto uspokojivě vyřešenu. V naší chovatelské stanici používáme sušené psí mléko značky BOSCH, vynikající je i mléko od ROYAL CANIN. Podrobný návod na přípravu a dávkování v souvislosti s hmotností štěněte najdete na balení konkrétní receptury. Důsledně návod na ředění směsi dodržujte - vyhnete se tak problémům s průjmem či naopak zácpou. Používejte prosím výhradně KOJENECKOU VODU. Štěňata kojte každé 2 hodiny, pokud nebudou chtít pít tak často, upravte frekvenci krmení podle jejich potřeb - hladové štěně je neklidné a hlasitě se dožaduje potravy - nebojte se tudíž, že tento okamžik nevystihnete. Štěňátka nechte pít mléko podle jejich potřeby. Nejlepším ukazatelem jejich kondice je přibývání na hmotnosti, proto nezapomeňte miminka vážit každý den ve stejnou dobu, aby jste měl přehled. Normální denní váhový přírůstek štěněte na den by měl být cca 2g na 1kg hmotnosti psa v dospělosti. Po krmení nezapomeňte vlhkým dětským hygienickým ubrouskem štěňata očistit a citlivou masáží krouživými pohyby kolem genitálií a řitního otvoru vyprázdnit. Velmi důležité je zajistit štěňatům bez matky teplotní komfort - jejich samostatná tělesná termoregulace nastupuje až ve třetím týdnu života. Podchlazené štěně odmítá sát mléko, zrychleně a hlasitě dýchá, zpomaluje se srdce a hrozí jeho uhynutí. Ideální je elektrická dečka na prohřívání bolavých zad - dejte ji pod štěňata, nejlépe zabalenou ve froté ručníku, bude se Vám lépe udržovat v čistotě. Ideální teplota je mezi 30 - 25 stupni Celsia, po dosažení tří týdnů věku stačí 22 stupňů C. Spokojené štěně leží natažené a klidné. Pokud je mu zima, choulí se, naříkají, nervózně lezou v bedně a hledají zdroj tepla - matku či sourozence. Od 20 dne stáří začněte štěňata převádět na tuhou stravu - začněte s podáváním řídké mléčné krupicové kaše (opět ze psího mléka), můžete přidat šlem z rozvařené rýže či ovesných vloček, přisladit ji můžete Glukopurem (hroznovým cukrem). Podávejte na mělkém talířku, zpočátku můžete štěňatům pomoci jemným smočením tlamičky v potravě (pozor, aby kaši nevdechla!). Od druhého dne můžete do kaše dát malé kousíčky taveného sýra, nalámané dětské piškoty. Po třech, čtyřech dnech přidejte mleté ryby, maso. Od 25. dne můžete mléčnou kaši nahradit vývarem s jemně nasekaným masem, vařenou zeleninou, rýží, ovesnými vločkami, pomalu přidávejte štěněcí granulky. Nezapomeňte na pravidelné veterinární kontroly, očkování a odčervení. Hodně úspěchů přeje Zlata B.
 

radim lacko 23/05/2007 12:57:42
potřebuji vědět jaká je denní dávka mléka pro štěně zl. retrívra staré 10 dní a další postup v dávkování mléka v závislosti na jeho váze uhynula mně fena díky za pomoc
lackoradim@seznam.cz

Veronika 22/05/2007 07:29:39
Moc Vám děkuju, štěňátko si určitě vezmu. Mějte se krásně!
 

NATINOR 21/05/2007 20:04:28
Krásný den i Vám Verunko. I když Vás mám ráda, přesto (nebo právě proto) musím odpovědět, že rozhodnutí, jestli štěňátko z popisovaného spojení koupit či ne, je pouze na Vás a musíte je učinit sama. Já se Vám pokusím pomoci změřením příbuznosti v tomto spojení. Při měření příbuzenské vzdálenosti vycházíme z následující úvahy: jedinec dostává polovinu vloh od otce a druhou polovinu od matky. Dochází k nejrůznějším kombinacím genů tak, že každý jedinec je pak v části znaků homozygot a v části znaků heterozygot. Z Mendelova čtverce si můžeme odvodit, že při jednoduchém vztahu dominance a recesivity je výsledkem polovina homozygotů a polovina heterozygotů. Vlastní sourozenec, bratr či sestra je na tom pochopitelně stejně, i když může patřit do poloviny odlišné, v krajním případě právě té druhé. Páříme-li sourozence mezi sebou, dáváme šanci podobným genům vytvořit genetickou výbavu jejich potomstva - ať je počet heterozygotních genových párů jakýkoliv, pářením sourozenců mezi sebou se sníží o polovinu. A tak tedy heterozygotnost snížená o polovinu z původní poloviny genů je snížená na 25% původní, výchozí heterozygotnosti. Podle Vašich informací mi vychází, že rodiče štěňátka, o které máte zájem jsou polobratranec a polosestřenice s jedním společným dědem. Jejich příbuznost můžeme vyjádřit hodnotou zvýšení homozygotnosti potomků, kterou udává zbytek do 100%. Tato hodnota je podstatou při výpočtu koeficientu příbuzenské plemenitby, který se označuje Fx a je vyjadřován v procentech (0-100%). Pro výpočet koeficientu příbuzenské plemenitby se nejčastěji používá Wrightův vzorec. Použila jsem jej na \"Váš případ\" a hodnota Fx (koeficientu příbuzenské plemenitby) mi vychází na 3,13%. Pro Vaši informaci - abychom mohli hovořit o úzké příbuzenské - tzv. inbrední plemenitbě, musela by hodnota Fx být rovna či větší než 37,5%. Naopak vzdálená příbuzenská plemenitba má hodnotu Fx velmi nízkou (1,5 - 0,1%) - to znamená páření příbuzných ve třetích a čtvrtých generacích předků. Pokud se provádí ještě vzdálenější příbuzenská plemenitba, pak již není označována jako příbuzenská a jde o plemenitbu čistokrevnou nepříbuzenskou s Fx rovným 0%. Zvýšení homozygotnosti potomků o 3,13% mi nepřipadá nijak katastrofální, nicméně je nutné počítat s určitou možností výskytu rizik, které s sebou příbuzenská plemenitba nese: snížená životnost potomstva, výskyt dědičných nemocí (dědičné nemoci jsou většinou kontrolovány recesivními alelami) atd. Na druhou stranu vhodné a uvědomělé použití příbuzenské plemenitby dává šanci odhalit nositele nežádoucích znaků a vlastností, zvýší šance namnožit si vynikající jedince a tím i postupně snižovat výskyt jedinců podprůměrných a průměrných. Neměla by však být používána jednostranně - například pouze a jen se zaměřením na krásný exteriér bez ohledu na zdraví a výkonnost psa. Tyto otázky však Verunko, musíte položit chovatelům štěňátka - manželům Krinkeovým. Jistě Vám velmi rádi odpoví a pomohou s rozhodnutím. Nepochybuji o tom, že mají o svém chovu dokonalý a fundovaný přehled. Mnoho pozdravů posílá Zlata B.
 

Veronika 21/05/2007 07:12:28
Dobrý den, paní Zlatko, zase mám na Vás dotaz. Pan doktor Štourač mi vsadil brouka do hlavy. Jak jsem Vám již psala, mám zamluvené štěňátko (fenečku) v chov. stanici Cevelob. Rodiče jsou Kent Cevelob a Josephin Cevelob. Po přečtení rodokmenů jsem zjistila, že jejich matky mají stejnou matku (Ainy Dogen Sport) a po ní i celou její větev. Pan doktor mi popsal rizika příbuzenské plemenitby a dost mě polekal. Hrozně ráda bych měla štěňátko po Josephin, je to nádherná fena. Štěňátku koupíme všechno,z hlediska výživy superprémiové granule, kloubní preparáty, také vit. C budeme, ale obávám se, že to proti genetické výbavě moc nezmůže. Vy byste vzala štěňátko z takového spojení? Možná mám strach zbytečně, pan chovatel jistě ví co dělá, ale zase pan doktor Štourač mě moc nepotěšil :-(. Moc Vám děkuju za Váš názor.
verisek.s@centrum.cz

NATINOR 20/05/2007 13:34:01
Krásný den, Jituško. Je moc fajn, že o svou holčičku tak pečujete! Co se týče krmení - velmi správně jste vybrali superprémové kvalitní granule. Dávkování, které je uvedeno na obalu je pouze orientační. Některému pejskovi vyhovuje, jiný požaduje více krmiva, druhý zase méně. Musíte si sami vyzkoušet, jaká krmná dávka je pro Vaši feňulku optimální - poznáte to na jejím přístupu ke krmivu a samozřejmě na její kondici. Doporučuji Vám krmit štěňátko v několika dávkách - rozdělit denní dávku minimálně na ranní a večerní, přičemž večerní dávka bude o něco větší. Přidávání chondroprotektiv Vaší holčině jenom prospěje! Minimálně do 12. měsíců jí určitě přidávejte vitamín C (je důležitý pro správný vývoj pohybového aparátu) v dávce 1000mg denně - 500mg ráno 500mg večer a to ve formě kapslí CETEBE - ty uvolňují vitamín postupně, jsou chráněny obalem, který zabraňuje překyselení žaludku. ALAVIS MSM můžete střídat s jinými kloubními preparáty. Vynikající zkušenost u štěňat máme s GELACANEM BABY a GELACANEM DARLING (objednáte je na www.orling.cz). Pokud by Vás zajímalo, jak krmíme v naší chovatelské stanici, podívejte se na našich stránkách do hlavního menu pod tlačítko JAK TO DĚLÁME. Hodně radosti s Vaším štěňátkem ze srdce přeje Zlata B.
 

NATINOR 20/05/2007 12:39:27
Danuško, nepíšete, jak velký je Váš pes - učinky jedu působí odlišně na psy velkých či malých plemen, rozdíl je i v intoxikaci štěněte či dospělého jedince. Co se týče konvalinky vonné - všechny části rostliny obsahují jedovatý glykosid konvalatoxin, konvalatoxol, konvalatoxosid a majalosid. Nejvyšší obsah toxických látek je v čerstvých květech, dále v čerstvých listech, méně v oddenku. Protože konvalatoxin je zčásti rozpustný ve vodě, je jedovatá i voda, v níž byla umístěna kytice konvalinek. Konvalatoxin má účinky na srdeční činnost. Otrava se projevuje podrážděním zažívacího traktu, zvracením, průjmem, zvýšeným vylučováním moči, v těžších případech omámením, závratěmi, křečemi, srdeční slabostí, poruchou krevního oběhu, až kolapsem. PRVNÍ POMOC: OKAMŽITĚ se pokuste u psa vyvolat zvracení!!! Uděláte to takto: vemte z lékárničky peroxid vodíku a nařeďte jej stejným množstvím vody. Tenhle roztok pomaličku nalijte psovi do tlamy (pomůžete si např. injekční stříkačkou) v dávce 2ml na 1kg hmotnosti. Poté, co se pes úspěšně vyzvrací, dejte mu živočišné uhlí (jednu nebo více tablet, podle velikosti psa) a jeďte s ním ihned k veterináři. Hodně štěstí Přeje Zlata B.
 

Jitka 20/05/2007 12:04:23
Dobrý den, potřeboval bych poradit, máme fenku německého ovčáka jsou jí 4 měsíce a váží 18kg. Krmíme jí Royal Caninem breed junior přímo pro německého ovčáka. Nemůžem se ale vyznat v tom, kolik je správná denní dávka granulí a jestli ještě přidat doplněk stravy ALAVIS MSM. Chceme pro ní jen to nejlepší. Předem děkuji za odpověď
moulisova2005@centrum.cz

Dana 20/05/2007 10:03:47
obrý den můžete mi prosím poradit co udělat v případě požití psa listu konvalinky?Děkuji Dana
danazaj@seznam.cz

Ada 16/05/2007 09:45:17
Jsem taky ráda že to není nic horšího, ale ani veterinář nevěřil že vby to mohlo být po vakcíně, jelikož to má tak dlouho. Sára byla 3x očkována a má 3 boule. Co my jsme si s ní už prožili toho je nespočetně mnoho. Ona je zkrátka pes , který má furt něco. A tak by nás ani nepřekvapilo kdyby to bylo něco horšího, ale naštěstí není. A jsme mooc rádi. Moc zdravíme Vás i Vaše poněkud větší , ale opravdu krásné pejsky Ada+Sára
 

NATINOR 15/05/2007 22:30:23
Adinko, dobrý večer. Tak to jsem opravdu velmi ráda, že to takhle dobře dopadlo! Jako granulom lékaři označují ohraničený zánět charakteristického složení, většinou uzlíkovitého tvaru, někdy podobný nádorku, jehož původ je vždy nejjistější zjistit podrobným vyšetřením. U Vaší Sárinky došlo tedy ke vzniku lokální reakce po podání vakcíny, což se skutečně stává a nejen u pejsků, ale například i u dětí. Tyto reakce vznikají bezprostředně po očkování, obvykle během 12 až 48 hodin. Vývoj těchto reakcí je příznivý, příznaky ve většině případů samy vymizí. Adinko, pokud Vám veterinární lékař nabízí řešení, není důvod jej nevyužít. Jistě však víte, že jste ze Zákona o veterinární péči povinna očkovat psa proti vzteklině. Pokud budete Sáru očkovat jednou za tři roky, bylo by vhodné požádat lékaře o sérologické vyšetření na vzteklinu, aby jste měla jistotu, že Sára je skutečně v imunitě. Vakcinace totiž ještě neznamená 100% jistotu, že se vytvoří dostatečná hladina protilátek k boji s chorobou, proti které očkujeme. Zmíněné vyšetření prokazuje, zda jsou v krvi vyšetřovaného zvířete protilátky proti vzteklině a zda jsou v dostatečném množství. Srdečně zdraví Zlata B.
 

NATINOR 15/05/2007 21:57:32
Verunko, moc děkuji za Váš zájem, máme se všichni fajn. Budu Vám držet palce, ať se Vám závěrečné zkoušky vydaří a ke štěňátku gratuluji! Brzy se tedy budeme potkávat u kruhu! Hodně úspěchů přeje Zlati B.
 

Ada 15/05/2007 17:06:59
Dobrý den. před nějakou dobou jsem Vám psala o své kníračce Sáře a jejich bulkách . Už konečně víme co to je. Mi sice tyto názvy nic moc neříkají , ale podle veterináře se jedná o granulomy způsobené po vpichu vakcíny proti vzteklině. Bulky se zmenčují a snad se ztratí. Jako předcházení mi bylo nabídnuto očkovat fenku jen jednou za 3 roky. Myslíte si že je to správné??? Děkuji za odpověd
 

Veronika 14/05/2007 17:53:11
Tedy místo konání.
 

Veronika 14/05/2007 17:52:19
Takže termín i místo koní už jsem našla, jsem slepá jako patrona :-)) Děkuju!
 

Veronika 14/05/2007 17:34:00
Dobrý den, paní Zlatuško, jak se Vám daří? Já netrpělivě čekám na svoje první psí miminko, za 3 týdny si jedu tu malou holčičku vybrat, tak doufám, že budu mít šťastnou ruku. Domů si ji přivezu až v červenci. Za 14 dní dělám státnice, tak si ji dám jako dárek :-). Chtěla jsem se Vás zeptat na letní výcvikový tábor. Moc ráda bych jela, ale nevím jak musí být minimálně štěňátko staré a kdy a kde se tábor bude vůbec konat. Nerada bych malou nějak přetěžovala. Ráda bych později chodila i na výstavy a na stránkách klubu jsem si o táboře přečetla, že se tam štěňátka vše mohou naučit. Kdybyste o táboře věděla, dejte mi prosím vědět. Hodně pozdravů Vám i Vašim holkám Natinorkám!
verisek.s@centrum.cz

NATINOR 07/05/2007 21:53:49
Dobrý večer, Aky. Podrobné informace o falešné březosti najdete na našem webu v hlavní nabídce pod tlačítkem \"JAK TO DĚLÁME\". Nicméně - vzhledem k tomu, že falešná březost není skutečnou poruchou pohlavního cyklu, není v případech méně výrazných vnějších příznaků léčba nutná. Stačí dodržet určitá opatření: odebrání předmětů imitujících štěňata (hračky, polštářky apod.), zajištění dostatku jiné aktivity a dostatku pohybu, snížení příjmu potravy (zejména bílkovinné složky) po dobu 7 – 10 dnů a snížení příjmu tekutin (zabránění pití po dobu 6 – 8 hodin v průběhu 3 – 7 nocí). Aky, musíte počítat s tím, že stav falešné březosti se může u některých fen opakovat po každé říji. Předcházet falešné březosti není dost dobře možné. Pokud nepočítáte s využitím feny v chovu, mohu Vám jednoznačně doporučit kastraci coby absolutní řešení problému. Tímto jednorázovým chirurgickým zákrokem předejdete v budoucnu nejen falešným březostem, ale i dalším patologickým stavům na pohlavních orgánech (zánět dělohy), mléčné žláze (rakovina), nežádoucímu nakrytí apod. Dále: pokud u své doginy pozorujete mírný vodnatý výtok z nosu, jedná se o normální stav. Je-li výtok hnisavý nebo krvavý, navštivte svého veterinárního lékaře. Rýma u psů není tak častá jako u lidí a často se jedná o závažnější problém. Nezapomeňte si všimnout, jestli výtok vychází z obou nosních dírek, a pokud ne, jestli se jedná stále o tutéž stranu. Možné příčiny jsou: virová, bakteriální nebo plísňová infekce, cizí tělesa a nádory. Neuškodí, když budete své fence podávat některý z vitamínových preparátů pro posílení celkové imunity organismu (PET AGREE, ACTIVOL......). Srdečně zdraví Zlata B.
 

Aky 07/05/2007 11:24:47
Dobrý den...Mám dotaz... Moje dogajda hárá ted podruhé.Když se hárala poprvé,tak hned měla falešnou březost a zánět pochvy šel jí zní takovej čirej hlen někdy zabarven..Léčení trvalo hnedle tři měsíce..Můžete pokud na to něco je ,,poradit jak mám toto hárání zabránit falešné březosti?Nechci aby už od mládí do sebe dostávala léky.Jídlo dostáva stejně jako jiné dny..Mám jí ubrat,,ale to mi pohubne.Další dotaz:Ráno má holčička onudlanej nos,ale jinak že by kýchala to né.Jak je to možné?Děkuji za pomoc pokud to půjde...Vaším dogajdám hodně výstavních úspěchů a zdravíčka..Aky
Aky.j@seznam.cz

 


1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7


 

Nahoru